CADET BOYS 2016 TEAM BRONZE MEDAL

CADET BOYS 2016 TEAM BRONZE MEDAL

BEST GREEK TEAM 2012

BEST GREEK TEAM 2012

Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου 2012

2 ΣΤΑ 2 Ο ΑΣΕΑΚ!

     Με 2 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια συνέχισε η ομάδα γυναικών του ΑΣΕΑ Καβάλας το Σαβ/κο που μας πέρασε.Το Σάββατο 28/1 η ομάδα της Καβάλας φιλοξένισε τη ΧΑΝΘ(παράρτημα Καλαμαριάς) σε έναν αγώνα που συγκέντρωσε αρκετούς φίλους του αθλήματος.Ειδικό άρθρο για το παιχνίδι αυτό γράφτηκε στην επίσιμη ιστοσελίδα της ομοσπονδίας,για τα αναλυτικά αποτελέσματα του αγώνα,την οργάνωση και την όμορφη ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι Καβαλιώτες.
     Στο αγωνιστικό κομμάτι το παιχνίδι ήταν απο την αρχή ντέρμπι και έτσι εξελίχθηκε.Ο ΑΣΕΑΚ ΄τελικά νίκησε με 4-3 σε ένα παιχνίδι με αρκετή αγωνία που κράτησε 3 ώρες !Την ίδια ώρα το μυαλό της Καβαλιώτικης ομάδας ηταν στην Αθήνα για την εξέλιξη του αγώνα του ΑΣ ΠΕΡΑ 2005 - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ που μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν στη 3η και 2η θέση αντίστοιχα.τελικά το ΑΣ ΠΕΡΑ νίκησε με 4-1 και ο ΑΣΕΑΚ έμεινε μόνος 1ος(ήταν ισόβαθμος με τον ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ).Την Κυριακή η Καβαλιώτικη ομάδα ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη και στην έδρα της ΧΑΝΘ για το αντίστοιχο εκτός έδρας παιχνίδι που ξεκίναγε τη 1η αγωνιστική του 2ου γύρου.Οι αθλήτριες της Καβάλας επικράτησαν με 4-0 και μαζί με την ήττα του ΑΣ ΠΕΡΑ 2005 απο την ΠΕΥΚΗ με 4-3,στο αντίστοιχο παιχνίδι του 2ου γύρου κράτησε σε απόσταση τους διεκδικητές της 1ης θέσης.
       Η εξέλιξη των αγώνων:

Σάββατο 28/1 Καβάλα

ΑΣΕΑΚ        -            ΧΑΝΘ(παράρτημα Καλαμαριάς)           4-3

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ - ΜΠΑΓΚΝΤΑΣΑΡΙΑΝ            3-0
ΣΟΦΙΑΝΟΥ - ΧΑΤΣΑΤΡΙΑΝ                                  0-3
ΚΑΝΑΡΗ - ΑΣΛΑΝΙΔΗ                                           3-0
ΔΙΠΛΟ
ΣΟΦΙΑΝΟΥ/ΚΑΝΑΡΗ - ΜΠΑΓΚΝΤΑΣΑΡΙΑΝ/ΧΑΤΣΑΤΡΙΑΝ      1-3
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ - ΧΑΤΣΑΤΡΙΑΝ                      1-3
ΚΑΝΑΡΗ - ΜΠΑΓΚΝΤΑΣΑΡΙΑΝ                         3-0
ΣΟΦΙΑΝΟΥ - ΑΣΛΑΝΙΔΗ                                     3-1


Κυριακή  29/1   Θεσσαλονίκη

ΧΑΝΘ(παράρτημα Καλαμαριάς)      -      ΑΣΕΑΚ              0-4

ΧΑΤΣΑΤΡΙΑΝ - ΣΟΦΙΑΝΟΎ                                 1-3
ΑΣΛΑΝΙΔΗ - ΚΑΝΑΡΗ                                          0-3
ΜΠΑΓΚΝΤΑΣΑΡΙΑΝ - ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ            0-3
ΔΙΠΛΟ
ΧΑΤΣΑΤΡΙΑΝ/ΜΠΑΓΚΝΤΑΣΑΡΙΑΝ - ΣΟΦΙΑΝΟΥ/ΚΑΝΑΡΗ            0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ(Σε 9 αγωνες)

       ΟΜΑΔΑ                                    ΒΑΘΜΟΙ
1.ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑΣ                              15
-----------------------------------------------------------------
2.ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ                                      14
3.ΑΣ ΠΕΡΑ 2005                                   13
4.ΧΑΝΚ                                                 12
-.ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ                                   12
-.ΓΣ ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ                            12
------------------------------------------------------------------
7.ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ     11
8.ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      8

(2 βαθμούς για τη νίκη 1 βαθμό για την ήττα)

Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Με νίκες προχώρησαν και οι 2 ομάδες της Καβάλας,ΑΣΕΑΚ και Κορωναίος(θυγατρική του ΑΣΕΑΚ με 2 και 1 νίκη αντίστοιχα.Ο ΑΣΕΑΚ νίκησε με 4-0 και 4-1 αντίστοιχα τους Μονομάχους Δράμας και τους Βετεράνους Δράμας ,ενώ ο Κορωναίος νίκησε τους Βετεράνους Δράμας με 4-0.Για τον ΑΣΕΑΚ αγωνίστηκαν οι Κώτσης ,Ανδρεάδης και Ζήσου ενώ για τον Κορωναίο οι Τσαλαμάνης ,Ζαπάρτας και Χουρμουσιάδης.
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ



Ο προγραμματισμός της ανάπτυξης του αθλήματος στη Καβάλα και τις γύρω περιοχές συνεχίζεται.Οι προπονήσεις πραγματοποιούνται στο κλειστό γυμναστήριο του δημοτικού σχολείου της περιοχής του Παληού κάθε Δευτέρα και Τετάρτη 13:15-14:15 καθώς επίσης και στον ειδικό χώρο του 25ου Δημοτικού Σχολείου κάθε Τρίτη 14:15-15:15 και Πέμπτη 13:15-14:15 .Το πλάνο που έχει σχεδιάσει ο προπονητής και το ΔΣ της ομάδας είναι να επεκταθεί σε ολόκληρη την Καβάλα και όχι μόνο στο κέντρο οπου βρίσκεται και η έδρα της ομάδας ,καθώς επίσης και τη διοργάνωση διαφόρων ανοικτών τουρνουά με κορύφωση το 2ο τελικό τουρνουά δημοτικών σχολείων (το 1ο πραγματοποιήθηκε τον Ιούνιο του 2011)του Δήμου Καβάλας που θα διεξαχθεί σε ανοικτό χώρο το καλοκαίρι του 2012.




ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ




Οι εγγραφές για τη νέα σεζόν ξεκίνησαν τη Δευτέρα 12/9 και συνεχίζονται καθημερινά 5-7 το απόγευμα στην αίθουσα του 2ου Γυμνασίου ,Αρκαδίου 2, Βύρωνας Καβάλας.



To ωράριο των προπονήσεων για τη φετινή χρονιά θα είναι:


- 16:30-17:15: Τμήμα μίνι (Δευτέρα και Τετάρτη)

- 17:00-19:00 :Τμήμα προαγωνιστικό - Αρχαρίων(Καθημερινές)

- 19:30-21:30 :Βετεράνων-Ανεξαρτήτων(Δευτέρα-Τετάρτη)

- 17:00-19:00 :Βετεράνων-Ανεξαρτήτων(Σάββατο)

- 18:30-21:30 :Αγωνιστικές ομάδες(Καθημερινές)


-ΠΑΛΗΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ

13:15-14:15

-25o ΔΗΜΟΤΙΚΟ

ΤΡΙΤΗ

14:15-15:15

ΠΕΜΠΤΗ

13:15-14:15




Ο πίνακας αξιολόγησης των μελών του ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑΣ για τη χρονιά 2011:

1.ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2.ΚΩΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
3.ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
4.ΚΑΝΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ
5.ΣΟΦΙΑΝΟΥ ΑΝΝΑ
6.ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
7.ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
8.ΠΕΛΕΚΑΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
9.ΜΑΡΚΟΖΑΝΗ ΜΑΡΙΛΙΑ
10.ΜΠΕΛΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
11.ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
12.ΜΠΑΦΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
13.ΚΑΝΑΡΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
14.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
15.ΤΣΑΛΑΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
16.ΧΟΥΡΜΟΥΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΚΟΣ
18.ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΤΖΗ ΕΙΡΗΝΗ
19.ΤΣΙΓΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
20.ΖΗΣΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ
21.ΖΑΠΑΡΤΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
22.ΠΑΡΑΔΕΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
23.ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
24.ΤΑΟΥΣΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
25.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
26.ΣΠΑΝΟΣ ΤΑΣΟΣ
27.ΖΗΣΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ-ΜΑΡΙΑ
28.ΤΟΥΡΑΜΑΝΙΔΟΥ ΑΡΓΥΡΩ
29.ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ
30.ΠΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
31.ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
32.ΠΑΣΧΑΛΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
33.ΠΑΡΑΔΕΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
34.ΧΑΡΣΟΥΛΑΣ ΜΑΡΚΟΣ
35.ΕΤΖΗΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
36.ΚΥΠΡΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
37.ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΤΖΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ
38.ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
39.ΣΟΦΙΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
40.ΣΠΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
41.ΜΑΡΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
42.ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΙΜΩΝ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
43.ΑΛΑΡΟΥΠΗΣ ΜΑΝΟΣ
44.ΚΑΡΑΝΤΑΝΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
45.ΚΑΛΤΑΠΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
46.ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ
47.ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
48.ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
49.ΧΑΤΖΗΕΥΘΥΜΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
50.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
51.ΤΣΑΛΑΜΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
52.ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
53.ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
54.ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
55.ΚΟΚΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
56.ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
57.ΤΣΙΡΟΒΑΣΙΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
58.ΣΤΑΜΙΔΗΣ ΔΑΝΙΗΛ
59.ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ
60.ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
61.ΜΑΝΔΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
62.ΓΕΩΡΜΠΑΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
63.ΖΩΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
64.ΜΠΟΥΝΤΖΕΛΙΟΓΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
65.ΧΑΤΖΗΗΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
66.ΜΑΥΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
67.ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ ΜΑΡΙΑ
68.ΚΟΥΝΤΟΥΡΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ
69.ΤΣΕΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΝΑ-ΕΙΡΗΝΗ
70.ΣΑΡΙΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
71.ΠΑΣΧΑΛΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
72.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
73.ΤΣΟΥΤΣΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
74.ΜΑΤΕΡΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
75.ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
76.ΚΟΡΕΣΟΓΛΟΥ ΙΑΣΟΝΑΣ
77.ΣΥΓΚΙΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
78.ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
79.ΤΕΡΠΟΥΙΚΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
80.ΣΥΓΚΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
81.ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
82.ΠΑΤΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ
83.ΝΤΑΜΠΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
84.ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ
85.ΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
86.ΝΤΑΜΠΑΝΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
87.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΡΩΠΗ
88.ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΜΙΚΑΕΛΛΑ
89.ΚΟΤΙΝΗ ΕΛΕΝΗ
90.ΓΚΑΒΑΛΙΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
91.ΒΑΡΕΛΤΖΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
92.ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ ΑΡΧΟΝΤΙΑ
93.ΘΩΜΑΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
94.ΚΙΤΣΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
95.ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑ
96.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
97.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
98.ΚΛΙΤΣΕΙΩΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
103.ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΟΣ
104.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ
105.ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
106.ΤΣΙΤΣΩΝΗ ΜΑΡΙΑ
107.ΚΛΙΤΣΕΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
108.ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ
109.ΣΟΗΛΕΜΕΝΙΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ
110.ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ
111.ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
112.ΟΡΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΩΡΑ
113.ΓΙΑΝΤΣΑΚΛΙΔΟΥ ΗΛΙΑΝΑ

JUNIOR GIRLS TEAM 2013-2014

JUNIOR GIRLS TEAM 2013-2014
NATIONAL CHAMPIONS

TTC KAVALA 2012-13

TTC KAVALA 2012-13

JUNIOR GIRLS DOUBLES

JUNIOR GIRLS DOUBLES
NATIONAL CHAMPIONS 2013