CADET BOYS 2016 TEAM BRONZE MEDAL

CADET BOYS 2016 TEAM BRONZE MEDAL

BEST GREEK TEAM 2012

BEST GREEK TEAM 2012

Δευτέρα, 15 Νοεμβρίου 2010

1 ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ 2 ΧΑΛΚΙΝΑ ΟΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΑΚ

        Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 1ο ανοικτό τουρνουά Β.Ελλάδος που διωργανώνει η Τοπική Επιτροπή Β. Ελλάδος.Το τουρνουά περιλάμβανε 4 κατηγορίες:παίδων-κορασίδων(ηλικίες μέχρι 15 ετών),παμπαίδων-παγκορασίδων(ηλικίες μέχρι 12 ετών).Συνολικά έλαβαν μέρος 90 αθλητές-τριες απο 37 σωματεία της Β.Ελλάδας.Ο ΑΣΕΑ Καβάλας συμμετείχε με 19 αθλητές-τριες σε όλες τις κατηγορίες.

         Μεγάλη επιτυχία ήταν η κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου απο τη Χριστιάνα Κανάρη και του χάλκινου απο την Άννα Παπαδοπούλου στη κατηγορία των κορασίδων.Το γεγονός οτι οι 2 απο τις 4 αθλήτριες του ΑΣΕΑΚ ήταν στα μετάλλια (παραλίγο καί η Κουντουρατζή) είναι μεγάλη επιτυχία για τα κορίτσια της ομάδας.Ο ΑΣΕΑΚ στην κατηγορία των κορασίδων συμμετείχε με τις Παρασίδου Ε.(1η συμμετοχή σε αγώνες),Κανάρη,Παπαδοπούλου και Κουντουρατζή.Η Παρασίδου αποκλείστηκε στους ομίλους με πολύ καλές εμφανίσεις.Οι υπόλοιπες αθλήτριες προκρίθηκαν στα προημιτελικά των αγώνων με την Κανάρη να φτάνει μέχρι τον τελικό οπου και αντιμετώπισε τη Τζάμου της ΧΑΝΘ οπου και νίκησε με 3-2 σέτ κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.Η Παπαδοπούλου αποκλείστηκε στον ημιτελικό απο την Κανάρη κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.Η Κουντουρατζή έφτασε μια ανάσα απο το χάλκινο μετάλλιο.Αποκλείστηκε απο την Σούντου του ΑΣ ΠΕΡΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ με 2-3 σέτ.και κατέλαβε τη 5η θέση.

         Στους παίδες, οι Πελεκανίδης και Ανδρεάδης πήραν τη πρώτη θέση στους ομίλους και συνέχεια αποκλείστηκαν στο πρώτο γύρο των νόκ άουτ αγώνων,καταλαμβάνοντας την 9η και 10η θέση σε σύνολο 43 αθλητών.Ο Ζήσου πήρε τη 2η θέση του ομίλου τους και κατέλαβε τη 15η  θέση.Οι Σπανός και Τριανταφυλλίδης,πήραν τη 3η θέση στους ομίλους και κατέλαβαν την 25η και 29η θέση αντιστοιχα.

        Στις παγκορασίδες ,ακόμα μια επιτυχία για τον ΑΣΕΑΚ ήταν το χάλκινο μετάλλιο της Χ.Ταουσάνη.Ο ΑΣΕΑΚ συμμετείχε με 4 αθλήτριες,Ζήσου,Σοφιανού,Τουραμανίδου(1η συμμετοχή σε αγώνες) και Ταουσάνη.Είναι μεγάλη επιτυχία οτι καί οι 4 αθλήτριες προκρίθηκαν στις 8 καλύτερες αθλήτριες των αγώνων.Η Τουραμανίδου αποκλείστηκε απο το Νο 1 της πανελλήνιας κατάταξης Τζίμου κατακτώντας τη 5η θέση.Η Ζήσου αγωνίστηκε εναντίον της συναθλήτριάς της Ταουσάνη οπου ύστερα απο ένα αμφίρροπο αγώνα έχασε με 1-3 σέτ κατακτώντας την 7η θέση.Η Σοφιανού αποκλείστηκε με 1-3 σέτ απο τη Κουλιούρη του ΕΧΕΔΩΡΟΥ ΣΙΝΔΟΥ ( κατέκτησε τη 2η θέση) κατακτώντας την 6η θέση.Η Ταουσάνη αποκλείστηκε στον ημιτελικό απο τη Κουλιούρη με 1-3 σέτ ύστερα απο ένα αμφίρροπο αγώνα πέρνοντας την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

        Στη κατηγορία των παμπαίδων ο ΑΣΕΑΚ συμμετείχε με 6 αθλητές.Ο Παραδέλης Θ. προκρίθηκε απο τους ομίλους κατακτώντας τη 1η θέση και μετέπειτα αποκλείστηκε στο 1ο νόκ άουτ αγώνα κατακτώντας την 7η θέση.Οι υπόλοιποι αθλητές κατέκτησαν τη 2η θέση στους ομίλους τους και αγωνίστηκαν για τις θέσεις 13-20 .Ο Ετζηόγλου(1η συμμετοχή σε αγώνες) κατέλαβε τη 10η θέση,ο Μιχαηλίδης Α. τη 11η,ο Χρυσομάλλης Χ. τη 9η,ο Παραδέλης Κ. τη 12η και ο Πασχαλέρης(2η συμμετοχή σε αγώνες) 20η.
   

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ



Ο προγραμματισμός της ανάπτυξης του αθλήματος στη Καβάλα και τις γύρω περιοχές της ξεκίνησε απο την περιοχή του Παληού.Οι προπονήσεις πραγματοποιούνται στο κλειστό γυμναστήριο του δημοτικού σχολείου της περιοχής κάθε Τρίτη και Πέμπτη 13:15-15:15.Το πλάνο που έχει  σχεδιάσει το ΔΣ της ομάδας είναι να επεκταθεί σε ολόκληρη την Καβάλα και όχι μόνο στο κέντρο οπου βρίσκεται και η έδρα της ομάδας ,καθώς επίσης και τη διοργάνωση διαφόρων ανοικτών τουρνουά με κορύφωση το τελικό τουρνουά δημοτικών σχολείων του Δήμου Καβάλας που θα διεξαχθεί σε ανοικτό χώρο το καλοκαίρι του 2011.




ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ






Οι εγγραφές για τη νέα σεζόν ξεκίνησαν καθημερινά 5-7 το απόγευμα στην αίθουσα του 2ου Γυμνασίου ,Αρκαδίου 2, Βύρωνας Καβάλας.


To ωράριο των προπονήσεων για τη φετινή χρονιά θα είναι:




- 16:30-17:15: Τμήμα μίνι (Δευτέρα και Τετάρτη)

- 17:00-19:00 :Τμήμα προαγωνιστικό - Αρχαρίων(Καθημερινές)

- 19:00-21:00 :Βετεράνων-Ανεξαρτήτων(Τετάρτη)

-17:00-19:00 :Βετεράνων-Ανεξαρτήτων(Σάββατο)

- 18:30-21:30 :Αγωνιστικές ομάδες(Καθημερινές)

-ΠΑΛΗΟ

  ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ         13:15-15:15

13:15-14:15(μαθητές Α-Β-Γ δημοτικού)

14:15-15:15(μαθητές Δ-Ε-ΣΤ δημοτικού)

JUNIOR GIRLS TEAM 2013-2014

JUNIOR GIRLS TEAM 2013-2014
NATIONAL CHAMPIONS

TTC KAVALA 2012-13

TTC KAVALA 2012-13

JUNIOR GIRLS DOUBLES

JUNIOR GIRLS DOUBLES
NATIONAL CHAMPIONS 2013