2022 Junior Boys silver medal-Junior Girls bronze medal

BEST GREEK TEAM 2012

Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2010

ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U21 ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΑΚ

Με τις προκρίσεις σε όλες τις κατηγορίες U21 (ηλικίες απο 13 εώς 21 ετών) επέστρεψαν οι αθλητές-τριες του ΑΣΕΑ Καβάλας απο τη Δράμα.Στη γειτονική πόλη έγινε η προκριματική φάση ομαδικών,ατομικών και διπλών αγωνισμάτων της κατηγορίας U21.

Στην κατηγορία του ομαδικού ανδρών ,χωρίς Αγοραστό και Κανάρη(προετοιμάζονται για τις πανελλήνιες), η ομάδα αγωνίστηκε με τους Κώτση,Ανδρεάδη,Ζήσου και Πελεκανίδη.Ο ΑΣΕΑΚ αγωνίστηκε στον τελικό με τον ΑΣΕΑ Δράμας και επικράτησε με 3-1(2 Κώτσης,1 Πελεκανίδης) πέρνοντας την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας.Στο ομαδικό γυναικών ο ΑΣΕΑΚ αγωνίστηκε με τις Κουντουρατζή,Σοφιανού και Κανάρη.Στον τελικό εναντίον του ΑΣΕΑ Δράμας,επικράτησε με 3-0(1 Κουντουρατζή,1 Σοφιανού,1 Κανάρη) και πήρε την πρόκριση στις 12 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας.

Στα ατομικά αγωνίσματα ,Κώτσης και Σοφιανού πήραν το εισιτήριο για τους ΄΄32΄΄ της Ελλάδας,νικώντας τους συναθλητές τους στον τελικο,Πελεκανίδη 3-0 και Κανάρη 3-2 αντίστοιχα.Ο Σπανός πέρασε τον πρώτο γύρο νικώντας τον Γεωργιάδη με 3-0 σέτ και στη συνέχεια έχασε απο τον Σταματέλη 0-3 στους ΄΄8΄΄.Ανδρεάδης ,Ζήσου και Τριανταφυλλίδης αποκλείστηκαν στον πρώτο γύρο απο Παυλίδη 1-3,Ιωαννίδη 1-3 και Βαρβέρη 0-3 αντίστοιχα.Στις γυναίκες η Κουντουρατζή έχασε στον ημιτελικό απο τη συμπαίκτριά της Σοφιανου με 0-3 και η Παπαδοπούλου έφτασε επίσης στον ημιτελικό οπου και έχασε απο την συναθλήτριά της Κανάρη με 0-3.

Στα διπλά αγωνίσματα Κώτσης/Πελεκανίδης κατέκτησαν την πρώτη θέση και πρόκριση στα τελικά νικώντας στον τελικό τους συμπαίκτες τους Ανδρεάδη/Ζήσου με 3-2.Οι Σπανός/Τριανταφυλλίδης αποκλείστηκαν με 0-3 απο τους Ευθυμιάδη/Γεωργιάδη στον πρώτο γύρο.Στις γυναίκες ο τελικός του διπλού ήταν εξίσου αμφίρροπος και εσωτερική υόθεση του ΑΣΕΑΚ και πάλι.Οι Σοφιανού/Κανάρη δυσκολεύτηκαν απέναντι στις συναθλήτριές τους Κουντουρατζή/Παπαδοπούλου οπου επικράτησαν δύσκολα με 3-2 και πήραν την πρόκριση στα τελικά.

Οι προπονήσεις συνεχίζονται και οι επόμενοι αγώνες είναι αυτό το Σαββατοκύριακο με το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Ανδρών Αν.Μακεδονίας και με τη Β' Εθνική Μακεδονίας γυναικών.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

Οι εγγραφές για τη νέα σεζόν ξεκίνησαν καθημερινά 5-7 το απόγευμα στην αίθουσα του 2ου Γυμνασίου ,Αρκαδίου 2, Βύρωνας Καβάλας.